Kontakt Lensler ve Görüş

Kontakt lensler ve görüşünüz hakkında çok çeşitli yararlı bilgileri keşfedin.

CooperVision, insanların görme biçimini her gün iyileştirmeye yardımcı olmaya kendini adamıştır. ​​​​​Kontakt lens sektöründe global bir lider olarak, görme konusunda tutkuluyuz ve sizin de öyle olmanızı istiyoruz!

Dünyanın dört bir yanındaki göz doktorlarıyla ortaklık yapmanın yanı sıra, sizin gibi kontakt lens kullanıcılarının göz sağlığı ve görme düzeltme konusundaki en son yenilikler hakkında bilgilendirilmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Aşağıdaki bilgiler gözlerinizi yeni olasılıklara bile açabilir. Bir göz atın!

Çocukların Görmesi

Çocuğunuzun sağlığı her yönüyle sizin için önemlidir. Çocuk sağlık bakımının diğer alanlarında olduğu gibi, çocuğunuzun görüşü ve göz sağlığı benzersiz bir dizi soru ve endişeyi içerir. İlk göz muayenesinden çocuklar ve kontakt lenslere kadar çeşitli konularda faydalı bilgilere bu bölümden erişebilirsiniz.

Çocukların Görmesi Daha Fazla Bilgi Edinin

Günlük Tek Kullanımlık Kontakt Lensler

Her güne yeni bir çift kontakt lensle başlamanın rahatlığına ek olarak, günlük tek kullanımlık kontakt lensler çeşitli cazip faydalar da sunar. Ama günlük tek kullanımlık kontakt lens sizin için gerçekten en iyi seçenek mi? Göz doktorunuzla görüşün. Bu bölümde, bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacak faydalı makaleler de bulacaksınız.

Günlük Tek Kullanımlık Kontakt Lensler Daha Fazla Bilgi Edinin

Görme Düzeltme

Görme, gözleriniz ve beyniniz arasında büyüleyici bir süreç ile mümkün kılınır. Uzağı görememe (miyopi), yakını görememe (hipermetropi), astigmatizm ve presbiyopi gibi görme koşullarını düzeltmek için kontakt lensler gibi bir tıbbi cihazın gerekli olduğunu öğrenmek şaşırtıcı değildir. Bu bölümde, yaygın görme koşulları ve kontakt lenslerin nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Görme Düzeltme Daha Fazla Bilgi Edinin

Dijital Yaşam Tarzı

Akıllı telefonlar. Tabletler ve e-kitap okuyucular. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar. Hepsinin dijital ekranları var. Ve çok sayıda insan gibiyseniz, gün boyunca bu cihazların ekranlarına bakıyorsunuz. Bu, günümüzün dijital yaşam tarzı ve bunun, gözleriniz ve görmeniz üzerinde bir etkisi olabilir. Konuyu çeşitli seviyelerde araştırdığımız bu bölümde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Dijital Yaşam Tarzı Daha Fazla Bilgi Edinin

40 Yaşın Üzerinde Görme

Yakın nesnelere odaklanmayı zorlaştıran yaygın bir durum olan presbiyopi, görüşümüzün nasıl değişebileceğine bir örnektir. Yaşla birlikte glokom ve katarakt gibi koşullar da ortaya çıkabilir. Düzenli olarak göz doktoruna görünmenin yanı sıra, görme yeteneğinizdeki değişikliklerin ve neler yapabileceğinizin farkında olmanız önemlidir. Bu bölümde daha fazla bilgi edinin.

40 Yaşın Üzerinde Görme Daha Fazla Bilgi Edinin

Göz Sağlığı

Göz karmaşık bir organdır. Bu nedenle, gözlerinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için düzenli olarak bir göz doktoruna görünmek çok önemlidir. Sağlığınızın diğer alanlarında olduğu gibi, bilgi sahibi olmak da önemlidir. Bu bölümde, sıkça sorulan çok çeşitli sorunun cevapları da dahil olmak üzere yararlı ve bilgilendirici içerikler bulacaksınız.

Göz Sağlığı Daha Fazla Bilgi Edinin

Aylık ve 2 Haftalık Kontakt Lensler

Birçok kişi, aylık veya iki haftalık yedek kontakt lens programının yaşam tarzlarına daha uygun olduğunu düşünmektedir. Lensleri her gece temizlemek ve saklamak için bir lens bakım ürünü gerekli olsa da, bu kontakt lensler oldukça uygun fiyatlı bir görme düzeltme seçeneği olabilir. Aylık ve iki haftada bir değiştirilen kontakt lensler hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu bölüme tıklayın.

Aylık ve 2 Haftalık Kontakt Lensler Daha Fazla Bilgi Edinin