Deneyimli Kullanıcı

Kontakt lens takma konusunda deneyimli olduğunuzdan...

yaşamınızda ne gibi olumlu bir fark yaratabileceklerini bilirsiniz. Ancak hem görme ihtiyaçlarınızın hem de kontakt lens teknolojisinin gelişmeye devam edeceğini unutmamak önemlidir.

Yaşınız ilerledikçe, dijital cihazları kullanarak daha uzun süreler geçirdikçe veya en sevdiğiniz açık hava etkinlikleri için daha fazla zaman harcadıkça, görme performansınızı, konforunuzu ve rahatlığınızı en üst düzeye çıkarmak için reçetenizin ayarlanmasını veya kullandığınız kontakt lens türünün değiştirilmesini isteyebilirsiniz.

Muayene olmak, değişen yaşam tarzınız ve görme düzeltme ihtiyaçlarınız için doğru olabilecek yeni kontakt lens seçenekleri hakkında soru sormak için yılda en az bir kez veya tavsiye edilen zaman aralığında göz  doktorunuz ile görüşün. Aşağıdaki linklerde görüşmek isteyebileceğiniz bazı konular hakkında bilgi edinebilirsiniz .

 

Konfor Hakkında Her Şey

Kontakt lenslerinizin daha da rahat olup olamayacağını hiç merak ettiniz mi? Kontakt lens alanındaki araştırma ve geliştirme çalışmaları, lens takma deneyimini geliştirmeye odaklanmıştır. Konfor göz önünde bulundurularak oluşturulan özellikler arasında...

 • Gelişmiş silikon hidrojel kontakt lens malzemeleri, geleneksel hidrojel kontakt lenslere kıyasla gözlere daha fazla oksijen ileterek lenslerin gün boyunca nemli kalmasına yardımcı olur. Silikon hidrojel lens malzemelerinin hepsi aynı değildir; seçenekleriniz hakkında göz  doktorunuzla konuşun.
 • İdeal uyumu sağlamaya ve konforu artırmaya yardımcı olan özel yüzey ve kenar tasarımları.
 • Dijital cihaz kullanımıyla ilişkili göz yorgunluğuna yardımcı olacak yenilikçi optikler tasarımlar.
 • Temizlik gerektirmeyen ve kullanıcıların birkaç haftalık günlük kullanımda lenslerde birikebilen tortularla ilişkili tahrişi önlemeye yardımcı olan uygun fiyatlı Günlük kontakt lensler.

Kontakt lenslerinizde daha iyi konfor arıyorsanız, bu konuları göz  doktorunuzla görüşün.

Ve unutmayın, rahatsızlık kontakt lens kullanımının normal bir parçası değildir. Kontakt lensleriniz rahatsız veya tahriş edici hissettirmeye başlarsa, göz  doktorunuzla konuşmanız önemlidir. Lens takma deneyiminizle ilgili herhangi bir sorunu ele almak için seçenekleri olabilir. Bu, en iyi lens malzemesini, tasarımını ve değiştirme planını – ve lenslerin yaşam tarzınızın taleplerini nasıl karşılayabileceğini belirlemeyi içerir.

 

Kontakt Lenslerinizi Yükseltme

Göz doktorunuzla her konuştuğunuzda, kontakt lens bilimindeki en son gelişmeleri sormalısınız. Araştırma ve geliştirme, alanda büyük gelişmelere yol açmaktadır ve kontakt lenslerde bir değişikliğin sağlayabileceği faydaları kaçırmak istemezsiniz.

Malzemelerin Neden Önemli Olduğunu Anlayın

Mevcut kontakt lensleriniz hidrojel veya silikon hidrojel malzemelerden mi üretiliyor?

Hidrojel kontakt lensler ilk yumuşak kontakt lens malzemesi türü olsa da, silikon hidrojel malzemelerden üretilen lensler günümüzün yeni kontakt lens reçetelerinin %75’inden fazlasını oluşturur2. Silikon hidrojel malzemeler sağlıklı* bir lens takma deneyimini destekleyerek, daha fazla oksijenin kullanıcının kornealarına ulaşmasına izin verir ve bu da kızarıklığı ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olur*†.

Silikon hidrojel lensler, yüksek oksijen geçirgenliğine sahip yumuşak bir lens malzemesinin faydalarını sunarak daha fazla esneklik ve daha uzun süreli kullanım sağlar.

En gelişmiş silikon hidrojel lens malzemeleri hakkında daha fazla bilgi almak için göz  doktorunuza danışın.

Rahatlığınızı Düşünün

Yaşam tarzınıza bağlı olarak, geceleri temizlediğiniz ve birkaç hafta sonra değiştirdiğiniz kontakt lensleri veya Günlük kontakt lensleri tercih edebilirsiniz. Her ikisinin fiyatı da oldukça uygundur, bu nedenle sizin için en iyisini düşünmeye değer.

Sık sık seyahat eden bir yolcu, mevsimsel alerjinin kurbanı veya gözlüklerin engel olabileceği aktif bir spor katılımcısı olabilirsiniz. Bu senaryolardan herhangi biri sizin için geçerliyse veya daha fazla kolaylık istiyorsanız, kontakt lensler görme düzeltme ihtiyaçlarınızı karşılamak için kesinlikle harika bir seçimdir.

Göz  doktorunuz, seçenekleriniz hakkında size rehberlik edebilir.

 


 

*Günlük kullanım için yüksek oksijen iletimi ile SiHy malzemeler, hipoksiyle ilgili komplikasyonları en aza indirir veya ortadan kaldırır

Geleneksel hidrojel kontakt lenslere kıyasla

1Morgan PB, Woods CA; Tranoudis, Ioannis G. ve ark. 2018 yılında uluslararası kontakt lens reçete yazımı. CL Spektrumu. 2019;34(1):26-32.

Görme Değişiklikleri

Yaşlandıkça görmemiz değişir, görme düzeltme ihtiyaçlarımız da öyle.

Daha önce hiç gözlük veya kontakt lens takmamış kişiler bile 40 yaşına geldikten bir süre sonra yakını netlemede zorluk yaşamaya başlayacaktır. Buna presbiyopi denir ve hepimize de olur.

40 yaşın üzerindeyseniz ve kitabınızı veya derginizi eskisine göre birkaç santim uzakta tutmadan küçük yazıları okumakta zorlanıyorsanız veya telefon ekranınızdaki metin bulanık görünmeye başlamışsa, muhtemelen presbiyopiniz var. Göz  doktorunuzu ziyaret etme zamanınız gelmiş.

Multifokal Kontakt Lensler

İyi haber: Kontakt lenslerin rahatlığından vazgeçmek veya istemediğiniz zamanlarda gözlük takmak için hiçbir neden yoktur. Presbiyopi, multifokal kontakt lenslerle düzeltilebilir: İster yakın, ister uzak veya arada herhangi bir yerde bir şeylere bakıyor olun, net bir görme sağlarlar.

Görme performansı, konfor ve rahatlıktan ödün vermeden multifokal kontakt lens kullanabilirsiniz. En gelişmiş silikon hidrojel malzemelerden yapılmış multifokal kontakt lensler ve hatta Günlük multifokal kontakt lensler vardır.

Presbiyopi belirtileri göstermeye başladığınızda – ve bu olacak! –randevu almak için göz  doktorunuzu arayın.

Dijital Yaşam Tarzı

Günlük görevlerimizin ve boş zaman etkinliklerimizin çoğu dijital cihazlarda zaman geçirmeyi içerir. Artık, kullanıcıların dijital cihazları ve çevrimdışı etkinlikleri arasında sorunsuz bir şekilde odak değiştirmelerine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış kontakt lensler bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için göz  doktorunuza danışın.

Neden CooperVision?

CooperVision, 40 yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanındaki insanların her gün daha iyi görmelerine yardımcı olmayı hedefler. Oküler bilim, malzeme geliştirme, ürün tasarımı ve üretimdeki yeniliklerimiz sayesinde milyonlarca kontakt lens kullanıcısının esen kalmasına yardımcı olduk ve kontakt lens endüstrisinde güvenilir bir küresel lider olduk. Günümüzde, kontakt lenslerimiz 130’dan fazla ülkede reçete ediliyor.*

Her Kullanıcının İhtiyaçlarını Karşılama

İster tek odak, ister yüksek torik veya multifokal reçeteli kontakt lenslere ihtiyacınız olsun ya da uzman ortokeratoloji, scleral ve hatta siparişe göre üretilen lenslere ihtiyaç duyun, CooperVision’a güvenebilirsiniz.

Gelişmiş Kontakt Lens Teknolojisi

Misyonumuza tutkuyla odaklanıyoruz. Son yıllarda, araştırma ve geliştirme çalışmalarımız, acil ihtiyaç kullanıcılarının gereksinimlerini karşılayan çığır açan ürünlerin piyasaya sürülmesine yol açmıştır:

 • CooperVision clariti 1 Day kontakt lens ailesi
  Dünyanın ilk tamamı silikon hidrojel kontakt lens ailesi
 • CooperVision MiSight® 1 day kontakt lensler
  Tedavi başlangıcında 8-12 yaş arası çocuklarda miyopluğun ilerlemesini yavaşlatmak için FDA onaylı dünyanın ilk yumuşak kontakt lensleri.
 • CooperVision Biofinity Energys® kontakt lensleri
  Dijital yaşam tarzınız için tasarlanmış kontakt lensler.
 • CooperVision kontakt lensler
  Neredeyse tüm hasta reçetelerini karşılamak için en uygun seçenekler.

Günümüzde de çabalarımız devam ediyor ve CooperVision bilim insanları, insanların daha iyi görmelerine yardımcı olacak heyecan verici yeni yolları keşfediyor.

 

* 2020 dosyasındaki CooperVision verileri.  CooperVision lens bakım ürünleri, yumuşak ve özel kontakt lensler.

† Kullanım endikasyonları: MiSight 1 day (omafilcon A) günlük tek kullanımlık yumuşak kontakt lensler, tedavinin başlangıcında 8-12 yaşları arasında olan ve <= 0,75 diyoptri astigmat ile -0,75 ila -4,00 diyoptri (sferik eşdeğer) kırılması olan hastalıksız gözlere sahip çocuklarda, miyobik ametrobun düzeltilmeyi ve miyobun ilerlemesini yavaşlatmayı işaret eder. Lens, her çıkarma işleminden sonra atılmalıdır.

2019 dosyasındaki CooperVision verileri. Sferik, torik ve multifokal (sipariş üzerine yapılanlar dâhil) tüm yumuşak lenslerde, 4 ana üreticiden SiHy ve hidrojelde üretilen Rx seçenek kombinasyonlarına (sferik, silindir, eksen ve adisyon) dayanmaktadır. 1 Günlük, 2 haftalık ve aylık tek kullanımlık kontakt lensler içerir. Kozmetik ve Fotokromik kontakt lensler dâhil değildir. Çoklu temel eğrisi varyantları dâhil değildir.

Gezegenimize Özen Göstermek

CooperVision, çalışanlarımız, müşterilerimiz, işimiz ve gezegenimiz için yapılması gereken doğru şey olduğundan çevresel etkimizi en aza indirmeye ve daha sürdürülebilir bir şekilde çalışmaya çalışır.