Şirketimiz
Dünyaya daha iyi görüş getirir

Özveri. Uzmanlık. Liderlik

CooperVision, dünyanın dört bir yanındaki insanların her gün daha iyi görmelerine yardımcı olmayı hedefler. Bilimsel ve teknolojik yenilikler, operasyonel mükemmellik ve göz sağlığı uzmanı müşterilerimizle yakın çalışma ilişkileri sayesinde CooperVision, milyonlarca görüşün iyileştirilmesine yardımcı oldu ve kontakt lens endüstrisinde aşağıdaki başlıklarda güvenilir bir küresel lider haline geldi:

 

En geniş yumuşak kontakt lens reçete seçeneğini üretme*2

 

130'dan fazla ülkede satış2

Yılda milyarlarca kontakt lens üretme1

Yumuşak kontakt lens pazarının tamamından daha hızlı büyüme†1

 

Çocuklarda miyobun ilerlemesini yavaşlattığı kanıtlanmış çığır açıcı kontakt lenslerin tanıtımından‡ §3; dijital yaşam tarzı süren kontakt lens kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş Digital Zone Optics® lens tasarımımıza; dünyanın ilk 1 günlük silikon hidrojel kontakt lens ailesini yaratmamıza kadar CooperVision kontakt lenslerin yapabileceklerinin kapsamını genişletiyor ve kontakt lens kullanıcılarına gerçek avantajlar sağlıyor.

Diğer önemli bilgiler:

** Sferik, torik ve multifokal (sipariş üzerine yapılanlar dâhil) tüm yumuşak lenslerde, 4 ana üreticiden silikon hidrojel ve hidrojelde üretilen Rx seçenek kombinasyonlarına (küre, silindir, eksen ve ekleme) dayanmaktadır. 1 Günlük, 2 haftalık ve aylık tek kullanımlık kontakt lensler içerir. Kozmetik ve fotokromik kontakt lensler dâhil değildir. Çoklu taban eğrisi varyantları dâhil değildir.

Küresel satış geliri ve iç tahminlere dayalı 2013-2018 pazar araştırmasının birleşimi.

‡ 3 yıllık bir süre boyunca tek odaklı 1 Day lensler ile karşılaştırıldığında.

§ Ürün tüm pazarlarda mevcut değildir.

Referanslar:

1. Dosyadaki CVI verileri, 2019.

2. Dosyadaki CVI verileri, 2020.

3. Chamberlain P ve diğ. MiSight Lenslerin Miyop Kontrolü için 3 Yıllık Randomize Klinik Denemesi. Optom Vis Sci 2019;96:556–567.