Dünyanın her yerinde ve eve yakın

CooperVision küresel bir vatandaş olma rolünde tutkulu. Dünya genelinde 130'dan fazla ülkede ürün satarken*1 görüşü her yerde iyileştirmeye yardımcı olmak ve ticari faaliyetlerimizin yanı sıra içinde çalıştığımız toplulukları hayırseverlik ve kamu hizmetinde güçlendirmek üzerine olan misyonunu sürdürüyoruz. Ayrıca, gezegenimizin iyiliğine derinden adanmış durumdayız ve dünya genelindeki tesislerimizde geniş kapsamlı sürdürülebilirlik ve kaynak koruma programları uyguluyoruz.

 

Optometry Giving Sight’ın küresel sponsoru

CooperVision, göz muayeneleri ve görme yetersizliğini uygun şekilde düzeltme erişimin yetersiz olması nedeniyle kör veya görme bozukluğu olan aralarında on milyonlarca çocuğun da bulunduğu dünya çapında 1,22 milyar insana yardım etmek için 2003 yılında kurulmuş küresel bir girişim olan Optometry Giving Sight'ın (OGS) lider sponsorudur.

Dünyanın dört bir yanındaki CooperVision tesislerinde yapılan bağış toplama etkinlikleri, hasta iade programı, hayır amaçlı pazarlama kampanyaları ve yıllık çalışan bağışları OGS için 3 milyon doların üzerinde katkı sağlamıştır.

Altı kıtada OGS tarafından desteklenen programlar:

  • 7,6 milyondan fazla kişiye temel göz bakımı hizmetleri sunuldu
  • 14.000'den fazla göz bakımı personeli eğitildi
  • 130'dan fazla görüş merkezinin kurulmasını destekledi

Her yıl bir CooperVision çalışanı elçimiz olarak OGS'de bir destek programına katılır, destek ve katkılarımızın dünya genelinde ihtiyaç duyanlar için nasıl bir etki yarattığını görür.

Birleşik Krallık üretim tesisimizden Üretim Koordinatörü Lisa Jenkins, 2018 yılında CooperVision’ın OGS elçisi olarak Uganda'ya gitti.

Topluluklarımıza adanmışlık

Binlerce CooperVision çalışanı dünya genelinde yüzlerce toplulukta yaşıyor ve çalışıyor. Toplum kuruluşlarıyla ortaklık yapıyor, çalışanlarımızı kendileri ve aileleri için özellikle anlamlı olan yerel kültürel, çevresel ve hayır projelerine katılmaları için yetkilendiriyoruz.

Gezegenimize özen göstermek

Günlük CooperVision operasyonlarında sürdürülebilirlik ve kaynakların korunması önemli bir önceliktir. Dünya genelindeki tesislerimizde devam eden programlar, su tasarrufu ve yeniden kullanımı, enerji tasarrufu, geri dönüşüm ve imalat malzemelerinin kullanımının azaltılmasında büyük başarılar sağlamaktadır.

  • ABD’nin New York eyaletindeki Rochester tesislerimiz, %100 yenilenebilir elektrik kaynaklarıyla çalışır
  • Kosta Rika'daki Alajuela'daki üretim tesisimiz ve İspanya’nın Madrid kentindeki dağıtım merkezimiz, çevreye duyarlı tasarım ve işletme için LEED sertifikalarına layık görülmüştür
  • Porto Riko üretim tesisimizdeki bir su yeniden kullanım programı yılda 63 milyon litre tasarruf sağladı ve şehir tarafından sağlanan suya olan talebi %35 azalttı

2019 yılında, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile uyum içinde, dünya çapında diğer büyük kamu şirketleri, özel kurumlar ve hükümetlerle güçlerini birleştirerek önümüzdeki on yıl içinde daha iyi ve daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeyi amaçlayan taahhüdümüzü güçlendirdik.

 

* CooperVision lens bakım ürünleri, yumuşak ve özel kontakt lensler.
2019 verileri.
2018 Mali Yıl 1. Çeyrek itibariyle. Veriler değişebilir.

Referanslar:

1. 2020 dosyasındaki CooperVision verileri.