Optimity® Comfort

Uzağı veya yakını görmede sorun yaşayanlar için,  olağanüstü lens teknolojisine sahip CooperVision® Optimity® Comfort kontakt lensleri seçim olabilir. Uzun süreli konfor, kolay kullanım* ve sağlıklı bir lens takma deneyimi için özel olarak geliştirilmiş gelişmiş bir silikon hidrojel malzemeden yapılmıştır. Optimity® Comfort kontakt lensler, üstün Biofinity® kontakt lensleri ile aynı canlı, net görüş sağlamaya yardımcı olacak güvenilir optik tasarım özelliklerine sahiptir.

Seveceğiniz özellikler

Aberration Neutralizing System™, gözlerde yaygın olarak bulunan1 optik kusurları en aza indirerek görüş kalitesini artırmak için tasarlanmıştır.

Gelişmiş malzeme doğal olarak su moleküllerini çekerek lenslerinizin tüm yüzeyini gün boyu sürekli nemli tutar.

Yüksek nefes alabilirlik, gözlerin ihtiyaç duydukları oksijenin %100'ünü almasını sağlar, beyaz ve sağlıklı§3 kalmasına yardımcı olur.2

Sınıf 1 UV engelleme, gözleri UVA iletiminden %90 ve UVB iletiminden %99 korumaya yardımcı olur.||

Kontakt Lens Önerileri
Silikon Hidrojeller: Peki ne fark var?

* Takma ve sonraki 1 aydaki sübjektif derecelendirmelere göre. Avaira Vitality® sphere kontakt lensleri, rakip bir yeniden kullanılabilir sferik lensiyle karşılaştıran prospektif, çift-kör, randomize, iki taraflı, çapraz çalışmanın sonuçları.

Sferik sapma.

Günlük kullanım sırasında.

Doğal olarak ıslanabilir lens malzemesi  kayganlığa katkıda bulunur ve lens takma döngüsü boyunca daha pürüzsüz bir lens yüzeyi oluşturarak, göz kapağının lens boyunca daha zahmetsizce kaymasını sağlar. Malzeme Nesilleri: 1. nesil = Yüzey işlemli, yüksek DK, yüksek modül, düşük su içeriği. 2. nesil = Yüzey işlemli veya içsel ıslatıcı ajan, orta ila yüksek DK, düşük modül, orta su içeriği. 3. nesil = Yüzey işlemi yok, yüksek DK, düşük modül, orta su içeriği. Malzemeler: B. Chau, Silikon Hidrojel Lenslerin Evrimi, Contact Lens Spectrum. Haziran 2008; Nicole Carnt, B. Optom. 3. Nesil Silikon Hidrojel Lensler. Mayıs 2008.

§ Hidrojel malzemelere göre daha yüksek oksijen geçirgenliği ile silikon hidrojel kontakt lensler, lens kullanımı sırasında hipoksiyle ilgili belirti ve semptomları en aza indirir veya ortadan kaldırır.

|| Sınıf 1 UV, %90 UVA ve %99 UVB ışınlarından fazlasını bloke eder. Dosyadaki (2019) CooperVision verilerine ve şu makaleye dayanmaktadır: Kontakt Lenslerde UV Koruması, Amerikan Optometrik Birliği, https://www.aoa.org/healthy-eyes/caring-for-your-eyes/uv-protection. Uyarı: UV emici kontakt lensler, UV emici gözlükler veya güneş gözlükleri gibi koruyucu UV emici göz koruyucuların yerini tutmaz, çünkü gözü ve çevresini tamamen örtmezler. Hastalar belirtilen şekilde UV emici göz koruyucusu kullanmaya devam etmelidir.

 

Referanslar:

1. Kollbaum P, Bradley A. Asferik kontakt lensler: gerçek ve kurgu. Contact Lens Spectrum 2005;20:34–9.

2. 2017 dosyasındaki CVI verileri. Avaira Vitality ile 2 haftalık prospektif, çok merkezli, iki taraflı kullanım çalışması. N=63.

3. Brennan NA. Fluksun Ötesi: Kontakt Lens Kullanımı Sırasında Korneal Oksijenasyon İndeksi Olarak Toplam Korneal Oksijen Tüketimi. Optom Vis Sci. 2005;82(6):467-472.