40 Yaşın Üzerinde Görme

Gözlerinizin, yaşlanmanın etkilerine karşı bağışıklığı yoktur. Değişiklikleri görüyor musunuz?

Yaşlanan görme yeteneği için yararlı bilgiler

40 yaşın üzerindekilerin çoğu, yakın nesnelere odaklanmada zorlanır. Bu, presbiyopi adı verilen yaygın bir durumdur. Bulanık görme, okumayı bir kol uzatma egzersizi haline getirir; metin ancak gözden uzaklaşınca netleşir. Okuma gözlükleri veya çok odaklı kontakt lensler en yaygın görme düzeltme seçenekleridir.

Yaşla birlikte glokom ve katarakt gibi çok ciddi koşullar da ortaya çıkabilir. Sağlık bakımı rejiminizde gözleri ihmal etmemeniz önemlidir. Sizi, düzenli olarak göz doktoruna görünmeye ek olarak, görme yeteneğinizdeki değişikliklerin ve bunlar hakkında neler yapabileceğinizin farkında olmaya teşvik ediyoruz. Bu çabalarda size yardımcı olması için aşağıdaki bilgilendirici makalelere göz atın.

40 Yaşın Üzerinde Görme

Presbiyopi Nedir?

Eninde sonunda herkesi etkiler. Ancak presbiyopi tam olarak nedir ve düzeltmek için ne yapabiliriz?

Article

Katarakt Nedir?

Katarakt hakkında, ne olduğu, belirtileri, potansiyel cerrahi prosedürler ve bunların riskini azaltmaya yardımcı ipuçları dâhil olmak üzere daha fazla

Article

Bifokal (çift odaklı) Kontakt Lensler

Bu lensler, tüm mesafelerde net bir şekilde görmenize yardımcı olmak için farklı reçeteler kullanarak presbiyopi ile ilişkili odaklanma sorunlarını ele almak üzere tasarlanmıştır.

Article

Glokom Nedir?

Dünya genelinde körlüğün ikinci önde gelen nedeni olan bu durum hakkında daha fazla bilgi edinin.1

Article