Göz Sağlığı

Düzenli olarak göz doktorunuza görünün. Göz bakımı, yaygın görme koşulları ve çok daha fazlası hakkında bilgi edinmek için aşağıya göz atın.

Sağlıklı gözler, sağlıklı yaşamlar elde etmeye yardımcı olur

Gözlerinizi temiz ve sağlıklı tutmak, rutin göz muayenelerinin programlanmasını ve görmeyle ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız göz doktorunuza görünmeyi içerir. Sağlığınızın diğer alanlarında olduğu gibi, bilgi sahibi olmak da önemlidir.

Sıkça sorulan çok çeşitli sorunun cevaplarını içeren bilgilendirici makalelerden oluşan bir koleksiyonla size yardımcı olmak için buradayız. Ayrıca, 1 Günlük silikon hidrojel kontakt lensler gibi ürünlerin gözlerinizi nasıl rahat ve sağlıklı tutabileceğini de keşfedeceksiniz.

Göz Sağlığı

Silikon Hidrojeller: Peki ne fark var?

Silikon hidrojel kontakt lensler nelerdir, diğer yumuşak lens malzemelerinden nasıl farklılık gösterirler ve faydaları nelerdir? Buradan daha fazla bilgi edinin.

Article

Yaygın Kontakt Lens Sorunları, Efsaneler ve Çözümler

Kontakt lens kullanımıyla ilgili sorularınız mı var? Daha fazlasını buradan keşfedin.

Article

Akantamoeba Keratiti

Nadir fakat potansiyel olarak yıkıcı bir göz enfeksiyonu olan Acanthamoeba keratitis (a-kan-ta-me-ba ke-ra-ti-tis) hakkında bilmeniz gerekenler.

Article

Göz Yaşı Kanallarının Tıkanması

Tıkalı gözyaşı kanalları her yaşta olabilir. Gözyaşı kanalının tıkanmasına neyin neden olduğunu ve nasıl yönetilebileceğini inceleyelim.

Article

Göz Kuruluğu: Nedir ve Nasıl Çözüm Bulabilirsiniz?

Bazen gözlerimizi nemlendirmek için yeterli gözyaşı üretemeyiz veya gözyaşı kalitesi düşük olabilir. Daha Fazla Bilgi Edinin.

Article

Göz Alerjileri

Burada, göz alerjilerinin neden olduğu yanma, kaşıntı ve göz kızarması ve sulanmasının nedenleri ile bunlarla mücadelenin yollarından söz ediyoruz.

Article

Fusarium ve Kontakt Lensler: Alınacak Tedbirler

Lens kullanıcılarının bunu nasıl önleyebileceği de dâhil olmak üzere bu potansiyel olarak zayıflatıcı durum hakkında önemli bilgiler.

Article

Konjuktivit Nasıl Oluşur?

Pembe gözün ne olduğu, bulaşıcı olup olmadığı ve nasıl tedavi edileceği – göz yüzeyindeki konjonktivanın enfeksiyonundan kaynaklanan, göz kızarıklığına neden olan bu durum hakkında genel bilgiler.

Article

Görme Duyunuzu Geliştirecek Basit Adımlar

İşte görüşünüzü ve oküler sağlığınızı kendi kendinize geliştirmeye yardımcı olmanın bazı temel yolları.

Article

Sulanan Gözler: Size Ne Söylemeye Çalışıyorlar?

Gözyaşı gözlerimizi rahatlatarak kayganlaşmalarını sağlar. Peki, gözler olması gerekenden daha nemli olurlarsa ne olur ve bu konuda ne yapabilirsiniz?

Article

Görme için Göz Vitaminleri

Hangi yiyecekler görme yeteneğimiz için iyidir? Gerçekleri kurgudan ayıralım ve göz vitaminleri hakkında doğrudan bilgi edinelim. 

Article

Gözde uçuşan cisimler

Gözlerinizde ilk kez lekeler veya uçuşan noktalar görmek rahatsız edici ve hatta biraz da endişe verici olabilir. Daha Fazla Bilgi Edinin.

Article

Kontakt Lenslerle Yüzmek

Kontakt lenslerinizle yüzmeyi mi düşünüyorsunuz? Yapmayın – bunun birkaç önemli nedeni var.

Article