Gözlerinizin olması gerektiğinden daha ıslak olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Eğer kızarmış ve sulanmış gözleriniz varsa bu birkaç şeyden kaynaklanabilir. İrrite edici dış bir etkenden olabilir ki gözlerinizin tepkisi tamamen normaldir.

Göz yaşları gözleri kaygan tutarak rahatlatmaya yardım eder. Toz veya dumanla karşılaştığımızda, gözlerimiz gözyaşı hatlarıyla savunma yapar. Ancak, ya ortamınızı değiştirmenize rağmen sürekli sulanan gözleriniz olduğunu fark ediyorsanız?

Şimdi bunun olası sebeplerine ve nasıl başa çıkabileceğinize bakalım.

Göz sulanmasının nedenleri  

Eğer gözleriniz kızarmış ve sulanmış ise baş suçlu bir alerji olabilir. Çocukken alerji geçirmeseniz bile, büyüdükçe vücutlarımız gelişir ve bir yıl iyi olan ertesi yıla değişebilir.

Etrafınızdakilerde meydana gelen bir değişiklik de alerjik reaksiyonu tetikleyebilir.

Bu değişiklik çok miktarda polen veya kanaryaotu içeren bir alana taşınmayı gerektirmez, sebep daha incelikli olabilir. Kendinize şu soruları sorun:

  • Kısa süre önce yeni bir eve taşındınız mı?
  • Arkadaşlarınızdan biri yakınlarda bir evcil hayvan edindi mi?
  • Yeni bir işe başladınız mı?

Bunların her biri gözlerinize tahriş edici yeni maddeler getirebilir.

Çok temiz görünse bile yeni bir ev veya daire gözleriniz sulandıran bir şey saklıyor olabilir. Yeni bir masa başı işte, gözlerinize havalandırma üfleniyor olabilir bu da gözlerinizi kurutarak daha fazla nemlenmek için fazla çalışmalarına sebep olabilir. Ve - arkadaşınızın evine ziyarete gitmeseniz bile- arkadaşınızın yeni evcil hayvanı gözlerinize küçük tüy veya kepek parçacıkları girmesine neden oluyor olabilir./p>

Bunlardan hiçbiri size uymuyorsa gözlerinizin aşırı sulanmasında başka ihtimalleri de vardır. Yaşınız düşünülmesi gerekenlerden birisidir.

Sulanan gözlerde tedavi: Yapabilecekleriniz

Yaşlandıkça göz yaşı kalitemiz düşer. Gördüğünüz gibi, gözyaşlarımız sudan çok daha fazlasıdır. Vücudumuz, gözlerimizi kaygan tutmak üzere harmanlanmış bir karışım oluşturmaktadır. Eğer gözleriniz ihtiyaç duydukları nemi almıyorsa, gözyaşı oluşumuyla aşırı telafiye gidebilirler -böylece de gözler sulanır.

Bu kronik bir durumsa doktorunuz yardımcı olabilecek seçenekler hakkında sizi bilgilendirebilir. Eyleme geçmek.

Gözlerinizin sulanmasının çok basit bir sebebi olabilir ve kolayca düzeltilebilir, bu nedenle tedaviyi savsaklamanız için bir sebep yoktur. Durumunuz cerrahi bile gerektirse bu çoğunlukla günübirlik bir işlemdir. Neden erkenden çaresine bakıp hayatınızın tadını daha iyi çıkartmayasınız?

Bu yazıdaki hiç bir ifade tıbbi tavsiye olarak düşünülmemelidir ve bir tıp uzmanının önerilerinin yerine geçmesi amaçlanmamıştır. Hususi sorularınız için lütfen göz doktorunuz ile görüşün.
Kategoriler: Göz Sorunları
Daha fazla makale

Ürünlerimize göz atın