Silikon hidrojel, günlük tek kullanımlık lenslerle  daha sağlıklı*  astigmat düzeltimi .

Bir Bakışta
  • Pratik değiştirme işlemi her gün kolayca uygulanabilir
  • Silikon hidrojel lenslerin sağlıklı avantajlarını sunar
  • Astigmatizm görme kusurunu düzeltir
  • Gün boyu süren mükemmel konfor
  • UVA ve UVB koruması**

Astigmatizm için Türünün Tek Örneği

2012 Optician Ödülleri'nde*** Yılın Kontakt Lens Ürünü seçilen clariti® 1 day toric lensleri , günlük tek kullanımlık lenslerin kolaylığını ve silikon hidrojelin sağlıklı avantajlarını tek bir lenste sunan tek üründür. Aslında, günümüzde astigmatizm için mevcut olan tek silikon hidrojel, günlük tek kullanımlık kontakt lenstir.

Silikon hidrojel lensler, hidrojel lenslerdekine göre daha fazla oksijenin korneadan geçmesine izin verir. Bu önemlidir; çünkü silikon hidrojel, lenslerin “nefes alabilme” kapasitesini artırarak gözlerin daha beyaz ve daha parlak olmasını sağlar ve ve daha sağlıklı* bir lens deneyimi sunar.

Güvenilir gün boyu süren rahatlık*

Silikon hidrojelin sağlık açısından sağladığı yararların yanı sıra konfora da odaklanıyoruz. Bu nedenle de clariti 1 day lenslerinde benzersiz AquaGen™ teknolojisini kullanıyoruz. AquaGen işlemiyle üretilen lensler, doğal olarak su moleküllerini çekip lens yüzeyine bağlayarak gözler için gün boyu nem ve konfor sağlar.

*Arşiv verileri; clariti 1 day, etafilcon A lensler'e kıyasla daha beyaz gözler sağlar.

**Uyarı: UV ışığını absorbe eden kontakt lensler UV ışığını absorbe eden göz koruyucularının (UV ışığını absorbe eden gözlükler ya da güneş gözlükleri gibi) yerini tutamazlar; çünkü gözü ve çevresindeki alanı tamamen kaplayamazlar. Hastalar UV ışığını absorbe eden göz koruyucularını talimata uygun şekilde kullanmaya devam etmelidir.

*** İngiltere'nin lider optometri yayını Optician tarafından, saygın İngiliz Göz Bakım Uzmanlarının verdikleri oylarla seçilmiştir.

Ürün detayları
Düzelttiği Kusur

Astigmatizm: Uzayarak şekli düzensiz hale gelen korneadan ya da mercekten kaynaklanan, bulanık görmeye neden olan bir durum. 

Değiştirme Programı

Günlük. Lensler her gün atılarak yenileriyle değiştirilmelidir.

UV Koruması

Evet. Lensler UV koruması sağlamaktadır.