clariti 1 day multifocal

  • Dünyanın presbiyopi için sunulan tek silikon hidrojel, günlük tek kullanımlık lens ürünü.
Ürün özellikleri

Özellikler

  • Presbiyopi görme kusurunu düzeltir
  • Silikon hidrojel malzeme
  • Gün boyu süren mükemmel konfor
  • UVA ve UVB koruması*. Günlük olarak değiştirilen lensler

Günlük Tek Kullanımlık Lenslerle Kolaylık, Silikon  Hidrojel ile Sağlık

 

Presbiyopisi olan hastalarınız için  artık günlük tek kullanımlık ürünlerin tüm kolaylığını silikon hidrojelin (SiHy) sağlıklı avantajlarıyla tek bir lenste birleştiren bir ürün var:  CooperVision clariti® 1 day multifocal. Günümüzde presbiyopi için sunulan tek SiHy günlük lens.

Silikon hidrojel, hastalarınız için daha beyaz gözler ve daha sağlıklı** bir lens deneyimi anlamına gelmektedir.  clariti 1 day, korneadaki oksijen tüketiminin %100 olmasına olanak sağlar***. Aslında, lens yüzeyinin tamamında, tavsiye edilen oksijen miktarından daha fazla oksijenin bulunmasını sağlayarak**** göz sağlığının korunmasına yardımcı olur.

clariti 1 day multifocal ayrıca, güvenle reçeteleyebileceğiniz bir lens sunarak, hastalarınıza sunabileceğiniz seçenekleri artıracaktır.

AquaGen™ Teknolojisi, Gün Boyu Süren Mükemmel Konfor Sağlar

CooperVision clariti 1 day multifocal  lenslerinde AquaGen™ teknolojisi kullanılmaktadır. Bu teknoloji sayesinde, optimal ıslanabilirliğe sahip bir hidrofilik lens üretilmektedir.
 
AquaGen, yüzey muamelesi içermeyen bir teknolojidir; hidrofobik silikon moleküllerinin yapısını manipüle ederek hidrofilik hale getirir. Böyece, su moleküllerini doğal olarak çekip bağlayarak lens yüzeyinde sıkıca tutan bir lens üretilmiş olur. AquaGen ayrıca, lensin göze takılı olduğu süre boyunca sürekli ıslanabilirlik de sağlar. Sonuç, hastalarınız için gün boyu süren mükemmel konfor sağlayan yüksek su içerikli***** bir lenstir.
 
Dünyanın presbiyopi için sunulan tek silikon hidrojel, günlük tek kullanımlık kontakt lensi olan clariti 1 day multifocal kontakt lenslerinin sağlıklı avantajlarını ve günlük kullanım kolaylığını hastalarınızla konuşun. 

 

 

*Uyarı: UV ışığını absorbe eden kontakt lensler UV ışığını absorbe eden göz koruyucularının (UV ışığını absorbe eden gözlükler ya da güneş gözlükleri gibi) yerini tutamazlar; çünkü gözü ve çevresindeki alanı tamamen kaplayamazlar. Hastalar UV ışığını absorbe eden göz koruyucularını talimata uygun şekilde kullanmaya devam etmelidir.

**Arşiv verileri; clariti 1 day, etafilcon A lenslerine kıyasla daha beyaz gözler sağlar..

***Brennan N.A. Beyond Flux: Total Corneal Oxygen Consumption as an Index of Corneal Oxygenation During Contact Lens Wear. Investigative Ophthalmology & Visual Science. 2005; 82:467–472.

****Holden B.A., Mertz GW. Critical oxygen levels to avoid corneal edema for daily and extended wear contact lenses. Investigative Ophthalmology & Visual Science. 1984; 25:1161.

*****Üreticinin belirttiği çekirdek su içeriği.

Ürün detayları

Malzeme/ H2O içeriği
somofilcon A / 56%
UV koruması
Evet
Değiştirme Programı
Günlük
Oksijen iletkenliği
86 Dk/t (at -3.00D)
Kalınlık
0.07
Bir Kutudaki Adet
30’lu
Temel eğri
8.6
Çap
14.1
Sferik güç
+5.00D ila -6.00D (0.25D Adımlarla)
Add gücü
LOW Addition +2.25D'ye kadar
HIGH Addition +2.50D ila +3.00D
Kullanim şekli
Günlük
Tint rengi
Light blue
Modülüs (MPa)
0.5