clariti 1 day

  • Hastalarınızda daha iyi özellikler sağlayan SiHy ürününe geçin. Konfor, görme keskinliği ve göz sağlığı açısından doğru seçim.
Ürün özellikleri

Özellikler

  • Miyopi ve hipermetropi görme kusurlarını düzeltir
  • Silikon hidrojel malzeme
  • Gün boyu süren mükemmel konfor
  • UVA ve UVB koruması*. Günlük olarak değiştirilen lensler

Günlük Tek Kullanımlık Lenslerle Kolaylık, Silikon  Hidrojel ile Sağlık

Zamanı geldi. CooperVision clariti® 1 day sayesinde hastalarınızda silikon hidrojel (SiHy) günlük tek kullanımlık lenslere geçmeniz artık daha kolay. clariti 1 day sphere, toric ve multifocal kontakt lensleri, günlük lens kullanan hastalarınızın özel ihtiyaçlarını yalnızca bir kontakt lens ailesiyle karşılamanızı sağlıyor.
 
SiHy lens malzemesi hidrojeldekine göre korneadan daha fazla oksijenin geçmesine izin verdiğinden, hastalarınız daha beyaz gözlere kavuşacak ve daha sağlıklı** bir lens deneyimi yaşayacak. clariti 1 day, korneadaki oksijen tüketiminin %100 olmasına olanak sağlar***. Aslında, lens yüzeyinin tamamında, tavsiye edilen oksijen miktarından daha fazla oksijenin bulunmasını sağlayarak**** göz sağlığının korunmasına yardımcı olur.

AquaGen™ Teknolojisi, Gün Boyu Süren Mükemmel Konfor Sağlar

CooperVision clariti 1 day lenslerinde AquaGen™ teknolojisi kullanılmaktadır. Bu teknoloji sayesinde, optimal ıslanabilirliğe sahip bir hidrofilik lens üretilmektedir.
 
AquaGen, yüzey muamelesi içermeyen bir teknolojidir; hidrofobik silikon moleküllerinin yapısını manipüle ederek hidrofilik hale getirir. Böyece, su moleküllerini doğal olarak çekip bağlayarak lens yüzeyinde sıkıca tutan bir lens üretilmiş olur. AquaGen ayrıca, lensin göze takılı olduğu süre boyunca sürekli ıslanabilirlik de sağlar. Sonuç, hastalarınız için gün boyu süren mükemmel konfor sağlayan yüksek su içerikli***** bir lenstir.
 
Dünyanın ilk ve tek silikon hidrojel günlük tek kullanımlık kontakt lenslerini sunan clariti 1 day'in sağlıklı avantajlarını ve günlük kullanım kolaylığını hastalarınızla konuşun.

 

 

*Uyarı: UV ışığını absorbe eden kontakt lensler UV ışığını absorbe eden göz koruyucularının (UV ışığını absorbe eden gözlükler ya da güneş gözlükleri gibi) yerini tutamazlar; çünkü gözü ve çevresindeki alanı tamamen kaplayamazlar. Hastalar UV ışığını absorbe eden göz koruyucularını talimata uygun şekilde kullanmaya devam etmelidir.

**Arşiv verileri; clariti 1 day, etafilcon A lenslerine kıyasla daha beyaz gözler sağlar..

***Brennan N.A. Beyond Flux: Total Corneal Oxygen Consumption as an Index of Corneal Oxygenation During Contact Lens Wear. Investigative Ophthalmology & Visual Science. 2005; 82:467–472.

****Holden B.A., Mertz GW. Critical oxygen levels to avoid corneal edema for daily and extended wear contact lenses. Investigative Ophthalmology & Visual Science. 1984; 25:1161.

*****Üreticinin belirttiği çekirdek su içeriği.

Ürün detayları

Malzeme/ H2O içeriği
somofilcon A / 56%
UV koruması
Evet
Değiştirme Programı
Günlük
Oksijen iletkenliği
86 Dk/t (at -3.00D)
Kalınlık
0.07
Bir Kutudaki Adet
30’lu
Temel eğri
8.6
Çap
14.1
Sferik güç
-0.50D ila -6.00DS (0.25D Adımlarla)
-6.50D ila -10.00DS (0.50D Adımlarla)
+0.50D ila +6.00DS (0.25D Adımlarla)
+6.50D ila +8.00DS (0.50D Adımlarla)
Kullanim şekli
Günlük
Tint rengi
Light blue
Modülüs (MPa)
0.5