Biofinity Ailesi

Özellikler

  • Aylık değiştirilen lensler
  • Kendiliğinden ıslanabilirlik
  • Çeşitli ihtiyaçlar için düşük modülüs, yüksek Dk
  • Silikon hidrojel malzeme

Ürün ailesi

Patentli Aquaform® Teknolojisi

CooperVision Biofinity® silikon hidrojel kontakt lensleri ailesi, daha fazla konfor için kendiliğinden su sever bir kontakt lens yaratan, özel Aquaform Teknolojimize sahiptir.

Aquaform Teknolojisi, daha uzun siloksan zincirleri kullanmaktadır, bu sebeple lens üst seviyede oksijen iletkenliğinin sağlanması için daha az silikona gerek duyar. Ayrıca lens malzemesi içerisinde, su molekülleri ile hidrojen bağları oluşturan, konfora destek olması ve birikintilerin en aza indirilmesi amacıyla suyu lense kilitleyen yüklü alanlar yaratmaktadır.

 

Benzersiz bir silikon hidrojel malzeme sayesinde, hastalarınız Biofinity lensleri günlük olarak veya 6 gece/ 7 gün uzun kullanım şeklinde takabilir. Hastalarınız, kontakt lenslerle hiçbir zaman yaşayamayacaklarını sandıkları son derece uzun süreli bir konfor hissi yaşayacaktır. 

Biofinity lensler nemli kaldığından ve rahat ettirdiğinden, hastalarınızın ilave ıslatma damlalarına ihtiyaç duymaması muhtemeldir. Bu sayede paradan da tasarruf edecekler ve bu da onları mutlu edecektir.