Klinik Kaynaklar

Göz bakımı ve görme düzeltmelerindeki tıbbi gelişmeler ve bilimsel ilerlemeler hakkında tam bir anlayışa sahip olmak, göz doktorlarını rakiplerinin önünde tutmaya yardım eder.

Klinik Kaynaklar

En iyi bilgilenmiş klinisyenler hastalarına benzersiz uzmanlık sunarak, göz sağlığı sorunları ve düzeltme teknikleri hakkında güncel, güvenilir rehberlik sağlayabilirler.

Burada derlenen makaleler günümüzde en çok tartışılan göz sağlığı konularına genel bakışları vermektedir.

Akıllı telefonlar, bilgisayar ekranları, e-kitap okuyucuları, akıllı saatler – The Nielsen Company tarafından 2014’te yapılan bir araştırmaya göre, şu anda Amerikalılar ortalama olarak 4 dijital cihaza sahipler ve bunlardaki içeriğe erişmek için haftada 60 saat harcıyorlar.

Yumuşak multifokal kontakt lenslerin takılmasında başarıyı maksimize etmek için, optometri öğrencileri için Yumuşak Torik ve Presbiyopik Lens Eğitimi (STAPLE) programının öğretmenleri birkaç yol gösterici ilke geliştirmişlerdir.

Çocuklardaki miyop rahatsızlığının yaygınlaşma oranı, dünya çapında panik yaratan bir raddeye gelmekte ve bu pek çok sağlık sorunu ile dolaylı maliyetlerini beraberinde getirmektedir.

Piyasaya çıkışından bu yana yaklaşık 20 yıl içerisinde, silikon hidrojel (SiHy) kontakt lensler göz bakım uzmanlarının bir numaralı lens tercihi haline geldi.