Optimity Comfort ailesi

Özellikler

  • Aylık değişim lensler
  • Yüksek su içeriği1
  • Gelişmiş silikon hidrojel malzemesi2
  • Sınıf 1 UV engelleme*3
  • Gelişmiş optik özellikler4
  • Yüksek hasta memnuniyeti5
  • Hastaların %99,9'u için düzeltme6
  • Uygun maliyet**

Ürün ailesi

Optimity Comfort sphere Aylık Miyop/Hipermetrop

Optimity® Comfort inanılmaz konfor sağlar

Optimity® Comfort kontakt lenslerinde bulunan benzersiz bir malzeme, su molekülleriyle sıkı hidrojen bağları oluşturur. Bu özellik suyu lensin içinde ve her tarafına hapsederek her gün optimum konforun sağlanmasına yardımcı olur.

Optimity® Comfort iyi göz sağlığı ihtiyaçlarını destekler

Optimity® Comfort, günlük kullanım sırasında korneanın oksijen ihtiyacının %100'ünü karşılanmasını sağlayan gelişmiş bir silikon hidrojel malzeme sunar.3 Gözleri UV ışınlarına karşı korunmasına yardımcı olmak için Sınıf 1 UV engelleme özelliğine sahiptir.*3

Uygun maliyet

Optimity® Comfort, silikon hidrojel malzemenin tüm konfor ve avantajlarını uygun bir maliyetle sunabilirsiniz.**

Optimity® Comfort sphere ile hastaların %99,9'una düzeltme sağlayabilirsiniz.6

Optimity® Comfort kontakt lensler, Sınıf 1 UV engelleme* dahil olmak üzere uzun süreli konfor, mükemmel görme keskinliği ve sağlık yararları sağlar - hepsi uygun bir maliyetle.**

 

 

*Sınıf 1 UV, %90 UVA ve %99 UVB ışınlarından fazlasını bloke eder. Dosyadaki (2019) CooperVision verilerine ve şu makaleye dayanmaktadır: Kontakt Lenslerde UV Koruması, Amerikan Optometrik Birliği, https://www.aoa.org/healthy-eyes/caring-for-your-eyes/uv-protection

 

Sorumluluk reddi: UV emici kontakt lensler, gözü ve çevresini tamamen kapatmadıklarından, UV emici gözlük veya güneş gözlüğü gibi UV emici koruyucu gözlüklerin yerini almaz. Hastalar, belirtildiği gibi UV emici gözlük kullanmaya devam etmelidir.

 

**Optimity® Comfort kontakt lensler silikon malzemenin tüm rahatlık ve yararlarını CooperVision portföyü içerisinde görece karşılanabilir bir maliyetle sunar. Optimum maliyet ifadesi CooperVision’ın önerdiği perakende satış fiyatı uyarıncadır. Perakende satış fiyatının belirlenmesi her zaman satıcının takdirindedir. CooperVision’ın 2018 ve 2023 yıllarına ilişkin dosya verileri baz alınmıştır.

 

1. CooperVision verileri dosyada, 2011. Su içeriği %55.

 

2. Malzeme Nesilleri: 1. nesil = Yüzey işlem görmüş, yüksek DK, yüksek modüllü, düşük su içeriği. 2. nesil = Yüzey işlem görmüş veya dahili ıslatma maddesi, orta ila yüksek DK, düşük modüllü, orta su içeriği. 3. nesil = Yüzey işlemi yok, yüksek DK, düşük modül, orta su içeriği. Malzemelere dayalı olarak: B. Chau. Silikon Hidrojel Lenslerin Evrimi, Kontakt Lens Spektrumu. Haziran 2008; Nicole Carnt, B. Optom. 3. Nesil Silikon Hidrojel Lensler. Mayıs 2008.

 

3. Brennan NA. Akışın ötesinde: kontakt lens kullanımı sırasında kornea oksijenlenmesinin bir indeksi olarak toplam kornea oksijen tüketimi. Optom Vis Sci. 2005;82(6):467-472.

 

4. Yuvarlatılmış kenar, konjonktival etkileşimi sınırlayarak kullanım konforunu artırır. CooperVision verileri dosyada, 2011.

 

5. Dosyadaki CooperVision verileri, 2018. EX-MKTG-64, sayfa 22, tablo 16-17, tablo 12-13. Lens takma sırasında Avaira Vitality® kontakt lens kullananlarla yapılan bir anketten elde edilen veriler. Takarken öznel değerlendirmeye dayanarak (0'dan 10'a kadar bir ölçekte, 10 en iyi değerdir): 1) 9,4'e koyarken rahatlık; 2) genel görüş kalitesi 9.53; 3) kullanım kolaylığı 10 üzerinden 9,4 puan.

 

6. Dosyadaki CooperVision Verileri, 2020. Rx Kapsama Veritabanı; 14 ila 70 yaş arası; <0,75DC ile Rx.