Optimity Comfort sphere

Ürün özellikleri

Özellikler

  • Yüksek su içeriği1
  • Düşük modülüs
  • Gelişmiş silikon hidrojel2
  • Sınıf 1 UV engelleme*3
  • Sapma Nötralizasyon Sistemi™
  • Uygun maliyet**

Optimity® Comfort uzun süren konfor sağlar

Optimity® Comfort kontakt lenslerinde bulunan benzersiz bir malzeme, su molekülleriyle sıkı hidrojen bağları oluşturur. Bu özellik, suyu lensin içine ve her tarafına hapsederek her gün optimum konforun sağlanmasına yardımcı olur. Düşük modülüslü tasarım ayrıca pürüzsüz bir kullanım deneyimi için yumuşak, esnek bir lens sağlar.

Optimity® Comfort iyi bir göz sağlığı için gerekenleri destekler

Optimity® Comfort sferik lensler, önde gelen FRP hidrojel lenslere göre 4 kat daha fazla oksijen geçirgenliği sağlayarak optimum göz sağlığının korunmasına yardımcı olur.4 Ayrıca gözlerin UV ışınlarına karşı korunmasına yardımcı olmak için Sınıf 1 UV engelleme özelliğine sahiptir.*3

Optimity® Comfort gelişmiş görsel netlik sağlar

Optimity® Comfort Sphere, göze özgü ve kontakt lensin neden olduğu sferik sapmaları en aza indirmek için benzersiz Aberration Neutralization™ sistemimize sahiptir.

Uygun maliyet

Optimity® Comfort ile maliyete duyarlı kontak lens kullanıcılarına ulaşabilir ve onlara silikon hidrojel malzemenin tüm konfor ve avantajlarını uygun bir maliyette sunabilirsiniz.**

 

1. CooperVision verileri dosyada, 2011. Su içeriği %55.

2. Malzeme Nesilleri: 1. nesil = Yüzey işlem görmüş, yüksek DK, yüksek modüllü, düşük su içeriği. 2. nesil = Yüzey işlem görmüş veya dahili ıslatma maddesi, orta ila yüksek DK, düşük modüllü, orta su içeriği. 3. nesil = Yüzey işlemi yok, yüksek DK, düşük modül, orta su içeriği. Malzemelere dayalı olarak: B. Chau. Silikon Hidrojel Lenslerin Evrimi, Kontakt Lens Spektrumu. Haziran 2008; Nicole Carnt, B. Optom. 3. Nesil Silikon Hidrojel Lensler. Mayıs 2008. 

3. Brennan NA. Akışın ötesinde: kontakt lens kullanımı sırasında kornea oksijenlenmesinin bir indeksi olarak toplam kornea oksijen tüketimi. Optom Vis Sci. 2005;82(6):467-472.

4. Üretici tarafından yayınlanan verilere dayanmaktadır. Avaira Vitality'nin -3.00D'de Dk/t'si 110'dur. Sferik FRP hidrojel lenslerle karşılaştırın: 25,5'te Acuvue® 2, 22'de Soflens® 59, 24,3'te Soflens® 38 ve 20,9'da Frekans® 55 asferik.

*Sınıf 1 UV, %90 UVA ve %99 UVB ışınlarından fazlasını bloke eder. Dosyadaki (2019) CooperVision verilerine ve şu makaleye dayanmaktadır: Kontakt Lenslerde UV Koruması, Amerikan Optometrik Birliği, https://www.aoa.org/healthy-eyes/caring-for-your-eyes/uv-protection

Sorumluluk reddi: UV emici kontakt lensler, gözü ve çevresini tamamen kapatmadıklarından, UV emici gözlük veya güneş gözlüğü gibi UV emici koruyucu gözlüklerin yerini almaz. Hastalar, belirtildiği gibi UV emici gözlük kullanmaya devam etmelidir.

**Optimity® Comfort kontakt lensler silikon malzemenin tüm rahatlık ve yararlarını CooperVision portföyü içerisinde görece karşılanabilir bir maliyetle sunar. Optimum maliyet ifadesi CooperVision’ın önerdiği perakende satış fiyatı uyarıncadır. Perakende satış fiyatının belirlenmesi her zaman satıcının takdirindedir. CooperVision’ın 2018 ve 2023 yıllarına ilişkin dosya verileri baz alınmıştır.

Ürün detayları

Değiştirme Programı
Aylık
Malzeme
fanfilcon A
Su içeriği
55%
Temel eğri
8.4
Çap
14.2
Sferik güçler
+8.00 ila -12.00 (±6,00DS'den sonra 0,50DS adım)
Dk/t (@-3.00D)
110
UV engelleyici*
Sınıf I