Ağustos 06, 2014

Şimdi CooperVision, Dünya’nın En Geniş Günlük Kullan-At Kontakt Lens Portföyünü Sunuyor

 

PLEASANTON, California, ABD, 6 Ağustos 2014 — The Cooper Companies, Inc. (NYSE: COO) Sauflon Pharmaceuticals Limited Şirketi’ni ( kontakt lens ve solüsyonları üreticisi ve dağıtıcısı) satınalma işlemlerini tamamladı. Yaklaşık 1.2 milyar USD değerindeki bu işlem CooperVision’a, dünya çapındaki göz uzmanları ve kullanıcılara en geniş günlük kullan-at kontakt lens portföyünü sunma kabiliyeti getirmektedir.

“Günlük kullan-at kategorisine, yeni ve çok katmanlı marka seçeneklerini ekleyerek, farklı kullanım segmentlerine hitap etmek üzere tasarlananan ve pazarlanan çoklu kontakt lens aileleri ortaya çıkartıyoruz”, diyerek konuşan CooperVision, Inc.Başkanı Daniel McBride , “Pazara bu şekilde yaklaşmak, göz uzmanlarının her bütçeye ve her göze uygun bir günlük kullan-at lens önerebilmesini sağlayacak, bu da hem uygulama alanında büyümeyi hem de bu katagorinin ivmesini hzılandıracaktır.” diyerek ekledi.

Global günlük kullan-at pazarı yüzde 10 büyüyerek tüm kontakt lensler içinde en hızlı büyüyen segmenttir. Artık CooperVision portföyü içinde yer alan Clariti® , tüm görme düzeltimi spekturumunu kapsayan (sferik, torik ve multifocal) yegane günlük kullan-at silikon hidrojel lens markasıdır, güçlü perfornans ve maliyet açısından fayda sunar. Bu ürün serisi, CooperVision’ın Avrupa dışındaki pazarlara da lanse ettiği premium MyDay lenslerini ve kendine has PC Technology™ özelliğine sahip Proclear 1 day lenslerini, tamamlamaktadır.

McBride sözlerine şu şekilde devam etti “Sauflon’un satınalınması, tüm dünyada göz uzmanlarına en uygun iş ortağı olma yolundaki çabalarımızın bir parçasıdır. Bu konu, yenilikçi ürün, servis ve destek sunmanın ötesinde birşeydir. Ekiplerimiz, müşterilerimizin günlük kullan-at modeline geçiş gibi yeni pazar fırsatlarına cevap verebilmesine yardımcı olmak üzere, kollarını sıvamış durumdadır.”

CooperVision, en iyi müşteri ve kullanıcı deneyimini yaşatmak üzere, şu anda her iki şirketin insanlarını, proseslerini ve ürün hatlarını bir araya getirmek üzere çalışmaktadır. Müşteriler, aksi bildirilinceye kadar, mevcut CooperVision ve Sauflon temsilcileri, destek birimleri ve siparis mekanizmaları ile çalışmaya devam etmelidirler.

 

Cooper Companies Hakkındas 
Cooper Companies, Inc. ("Cooper"), hisseleri halka açık olarak NYSE Euronext (NYSE:COO)’de işlem gören global bir tıbbi cihaz şirketidir. Cooper bir Yaşam Kalitesi Şirketi™ olmayı amaç edinmiştir ve paydaş değeri sağlama odaklıdır. Cooper, CooperVision ve CooperSurgical olmak üzere iki iş birimi aracılığıyla çalışmaktadır. CooperVision, kontakt lens kullanıcılarına geniş bir yelpazede yüksek kaliteli ürünler oluşturmayı ve odaklanmış pratisyen desteği sağlamayı taahhüt ederek görmeye yönelik bakıma yeni bir bakış getirmektedir. CooperSurgical, kadın sağlığı hizmetini iyileştirmek için kadın sağlığı klinisyenlerine pazar lideri ürünler ve tedavi seçenekleri sağlamaya odaklıdır. Merkezi Pleasanton, CA’da bulunan Cooper’ın 9,000 çalışanı vardır ve ürünleri 100’den fazla ülkede satılmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen www.coopercos.com adresini ziyaret ediniz.

 

CooperVision, Inc. Hakkında
The Cooper Companies, Inc. (NYSE:COO) Şirketi ‘nin bir birimi olan CooperVision, dünyanın önde gelen yumuşak kontakt lens üreticilerinden biridir. Şirket, optik ve materyal özellikleri bakımında ileri düzeyde olmak üzere , günlük kullan-at, iki haftalık ve aylık, her çeşit kontakt lens üretmektedir. CooperVision , astigmat ve presbiyopi gibi en zor görme sorunlarını çözme konusunda güçlü bir geleneğe sahiptir ve mevcut sferik, torik ve multifokal ürünleri ile en dolu kolleksiyonu sunmaktadır. Şirket, yenilikçi ürünlerini uygulayıcı odaklı destekleriyle birleştirerek, pazara canlandırıcı bir perspektif getirmekte, müşterileri ve kullanıcıları için gerçek fayda yaratmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen www.coopervision.com adresini ziyaret ediniz.