Yaşlandıkça gözlerimiz değişir. Bu nedenle, eğer göz doktorunuz size daha sık gelmenizi tavsiye etmediyse, yılda en az bir kere muayene olmanız önemlidir.

Peki göz doktorunuz yoksa ne olacak? Size yardımcı olmak için buradayız!

Bulanık gördüğünüz için lens arıyorsanız, muhtemelen bir göz doktoru aramanız gerekir.

İşte kendiniz için doğru göz doktorunu bulmanız için bazı öneriler.

 

Yaşadığınız yerdeki göz doktorlarını seçmek

Nerede göz doktoru arıyor olursanız olun, işte aramanın çeşitli yolları::

Ailenizin göz bakım ihtiyaçlarını düşünün -Çocuklarınız varsa, kendiniz ve çocuklarınız için en uygun göz doktorunu bulmak istersiniz. Böylece işler herkes için kolaylaşabilir. Buna paralel olarak, ayrıca ne kadar mesafe gitmeniz gerekeceğini ve randevuların sizi okuldan veya işten ne kadar süreyle alıkoyacağını göz önünde bulundurun. 

Güvendiğiniz arkadaşlarınıza fikirlerini sorun - Telefonunuza sarılın veya en çok kullandığınız sosyal ağınızdaki arkadaşlarınızı yoklayın. Bu doktor sizin ihtiyaçlarınıza karşı özenli miydi? Bu doktorun çalışma saatleri uygun mu? Sizin için önem arz eden şeyleri gündeme getirin ve sorun.

Göz doktorunun muayenehanesini arayın - Soru sormaktan çekinmeyin. Sosyal güvencenizin veya sigortanızın gerçerli olup olmadığını bilmeniz gerek, dolayısıyla randevu almadan önce bunu sorun. Diğer önemli sorular ise şunlar: Ne kadar süredir hasta bakıyorsunuz? Muayenehaneniz/kliniğiniz çocuk dostu mu? Çalışma saatleriniz nedir? Ziyaret edebileceğim bir Web siteniz var mı?

Göz doktoru seçerken, çeşitli unsurları göz önünde bulundurmak ve pek çok soru sormak önemlidir. Ne de olsa, size özel ihtiyaçlarınız var. Siz de, göz doktorunuz da sizin için en iyisini istiyorsunuz. 

Bu yazıdaki hiç bir ifade, tıbbi tavsiye olarak düşünülmemelidir ve bir tıp uzmanının önerilerinin yerine geçmesi amaçlanmamıştır. Hususi sorularınız için lütfen göz bakımı uzmanınıza görünün.
Daha fazla makale