Takma_ipek_kirpik_uyarıları

Günümüzde takma kirpikler çok moda.Ancak, takma kirpik kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini biliyor musunuz? Ne yazık ki, daha uzun ve daha dolgun kirpik isteyenler için takma kirpik kullanmanın bazı riskleri var. Bu risklere rağmen takma kirpik kullanmak istiyorsanız, gözlerinizi ve doğal kirpiklerinizi korumanıza yardımcı olacak yöntemler var.

Takma kirpik takmanın riskleri

Gözünüze yapışkan kimyasallarla yabancı bir madde takmanın mutlaka bir problem oluşturma potansiyeli vardır. Takma kirpiklerle bağlantılı riskler enfeksiyon, tahriş veya alerjik reaksiyondur. Ayrıca, yeni bir araştırmaya göre, uzun takma kirpikler göze daha fazla miktarda hava akımını yönlendirmektedir, gözleri tozdan ve kuruluktan en uygun şekilde korumak için takma kirpiklerin göz uzunluğunun tam olarak üçte biri uzunluğunda olması gerektiğini belirlenmiştir.

Doğru kullanım için ipuçları

Takma kirpiklerinizde iyi bir deneyim yaşamanızı sağlamaya yardımcı olmak için size birkaç önerimiz var:

  • Kirpiklerinizi dinlendirin: Takma kirpikleri çok yoğun olarak takmak gerçek kirpiklerinizde boşluklar oluşmasına ve bunun yanı sıra, göz sağlığı sorunları riskinde artışa neden olabilir.
  • İpek kirpik için güvenilir bir güzellik merkezini tercih edin: İpek kirpik uygulanması maliyetli bir iştir. Eğer size rayiç fiyatın fiyatın bir bölümünü teklif eden bir yer olursa dikkatli olun. Yeni yapıştırıcılar, temiz aletler kullandıklarından ve lisanslı/deneyimli kirpik teknisyenleriyle çalıştıklarından emin olun.
  • Yapıştırıcı içindeki bileşenleri sorun: Bazı kirpik yapıştırıcı markaları eser miktarlarda formaldehit içerebilir; bu bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilen bir maddedir. Güzellik uzmanınıza hassas kişilere yönelik yapıştırıcıları olup olmadığını sorun.
  • Paylaşmayın: Eğer eczanelerde satılan kirpikleri denemek isterseniz, yalnızca ambalajdan yeni çıkarılmış olanları deneyin. Başka birininkini takmak enfeksiyon riski oluşturabilir.

Kirpik uzantıları hiç kuşkusuz daha güzel görünmenizi sağlayabilir. Sadece, göz çevrenize herhangi bir kozmetik uyguladığınızda önlem almayı unutmayın. Daha fazla bilgi için göz doktorunuza başvurun.

Kategoriler: Yaşam Tarzı
Daha fazla makale

Ürünlerimize göz atın