Gözleriniz benzersizdir, bu önemli soruyu cevaplamaya katkı sağlayabilecek birçok etmen vardır.

Göz doktorunuz ile ortak çalışarak hangi kontakt lenslerin sizin için en iyi olduğunu tespit etmekte bilinçli bir karara varmanıza yardım etmek için buradayız.

Öncelikle göz sağlığınız için bazı temel bilgileri ve miyop mu, hipermetrop mu yoksa astigmat mı olduğunuzu anlayalım.

Astigmat kontakt lensleri

Bize sık sık "Astigmat için hangi tür lens en iyisidir?" sorusu sorulur. Harika bir soru! Torik lenslerdir ve hem uzak hem de yakındaki nesneler size bulanık görünyorlarsa görüşünüzü düzeltmeye yardımcı olabilirler.

 Astigmat hakkındaki makalemizi okuyun..

Presbiyopi: Nedir?

40-45 yaşına ulaşmanızla birlikte yakındaki nesneleri okumak size daha zor gelebilir. Bu herkese olur. Yakını görememenin bu şekline "presbiyopi" adı verilir ve multifokal veya bifokal kontakt lenslerle kolayca düzeltilebilir.

 Presbiyopi hakkındaki makalemizi okuyun..

Yakını görememe (hipermetrop) nedir?

Yakını görememe veya doktorunuzun deyimiyle "hiperopi", uzaktaki nesneleri net görebilme kabiliyetine karşılık gelir ancak yakındaki nesneler bulanık görünebilir. Hipermetropi, presbiyopiden farklı olarak , herhangi bir yaşta meydana gelebilir. Gözlük veya lens, ikisi de bu sorunu düzeltebilir.

 Yakını görememe hakkındaki makalemizi okuyun

Uzağı görememe (miyop) nedir?

Uzağı göremeyen, yakıngören, miyop: Hepsi aynı anlama gelir. Bu durumda yakındaki nesneleri net biçimde görebilme yeteneğiniz vardır ancak uzak nesneler netliğini yitirebilir. Yakını görememekte olduğu gibi gözlük, kontakt lensler ve cerrahi bu sorunu düzeltebilir.

 Uzağı görememe hakkındaki makalemizi okuyun..  

Aylık, iki haftalık veya günlük kontakt lensler: Benim için en iyisi nedir?

Yumuşak kontakt lensler oldukça konforludur ve üretimdeki ilerlemeler şimdi size çok çeşitli kullan-at kontakt lens seçeneği sunmaktadır. İster bir günlük kontakt lensleri ister iki haftalık kontakt lensleri tercih edin göz doktorunuza hangi değiştirme programının sizin için doğru olduğun sorun.

 Günlük kontakt lensler hakkındaki makalemizi okuyun.

Göz malzemeleri söz konusu olduğunda tercih yapabilirsiniz.

Göz doktorunuz görme ihtiyaçlarınız için doğru reçeteyi hazırlayabilir. Daha sonra biz, bu ihtiyaçları karşılayacak doğru kontakt lensleri sunmak üzere göz doktorunuzla işbirliği içinde çalışırız. 

Bu yazıdaki hiç bir ifade tıbbi tavsiye olarak düşünülmemelidir ve bir tıp uzmanının önerilerinin yerine geçmesi amaçlanmamıştır. Hususi sorularınız için lütfen göz doktorunuz ile görüşün.
Daha fazla makale

Ürünlerimize göz atın