Coopervision-genç-görünen-gözler-için-ipuçları

Gözler kalbin aynasıdır, ama o ayna maalesef yaşımızı da ortaya çıkartıyor! Gözlerimizin etrafındaki cildimiz oldukça incedir, bu nedenle yüzün geri kalanına nazaran daha çabuk kırışır. İyi haber şu ki, yeni cilt hücreleri sürekli olarak eskiyen hücrelerin yerine geçmektedir ve bu sayede oluşmuş hasarı geriye döndürmek  mümkün olabilir. O halde genç görünen gözler için vereceğimiz 5 ipucuna başlayalım:

1-Yılların uykusu

“Aman sabahlar olmasın” sloganlarıyla sabahlayan kişiler, yirmilik gençler olsalar dahi, ertesi gün hortlak gibi gözlerle dolaşırlar. 8-9 saatlik güzel bir uykudan başka hiçbir şey gözlerinizi tazeleyemez. Yattığınız zaman başınız yastığın üzerinde, yukarıda kalsın. Bu şekilde istirahat ettiğiniz taktirde sıvılar gözlerinizin çevresinde birikmez.

2 – Makyajı hafif tutun

Konu göz makyajına gelince, azı karar çoğu zarardır. Aşırı pudra ve fondöten hafif kırışıklıkların içinde birikerek onları olduklarından daha derin gösterirler. Diğer bir makyaj hilesi ise yaşla birlikte seyrekleşen kaşları ve kirpikleri kalem yardımıyla doldurmaktır.

 3 – Nem, Nem, Nem

Sabah bir, akşam bir olmak üzere  gözlerinizin etrafındaki ince cildi nazikçe, yukarı doğru hareketlerle,nemlendiricinizi yedirerek ovabilirsiniz.  Ve unutmayın, her gün 8 bardak su içerek kendinizi içten dışa nemlendirebilirsiniz!

4 – Sigarayı bırakmak için bir bahane daha

 Hiçbir şey, cildinizin sağlıkla ışıldamasını ve gözlerinizin parlamasını, sigaradaki zehirler kadar olumsuz etkileyemez.  Nikotin gibi son derece güçlü bağımlılık yapan bir maddeden uzaklaşmak oldukça güç ve cesur bir adımdır, ancak sağlığınız için elde edeceğiniz ödül çok büyüktür.

5 – Nine gözlüklerini atın

Ne kadar genç görünürseniz görünün, çantanızdan okuma gözlüğü çıkartmanız,daha  gözünüze takmadan bile sizi  en az on sene  daha yaşlı gösterir. Ama bu hiç adil değil, çünkü  presbiyopi, yaşlanmayla birlikte yakını görememe sorunu, bazı insanları daha henüz 30’lu yaşların sonuna doğru bile etkileyebilir. Buna alternatif bir çözüm arıyorsanız göz doktorunuz ile multifocal kontakt lensler hakkında görüşün. Coopervision bu alanda Proclear, a 1 day multifocal,ve Biofinity multifocal, dahil birçok seçenek sunmaktadır .

Ara sıra arkanıza yaslanıp, gözlerinize salatalık dilimleri koyarak biraz gevşemeyi unutmayın. Mutlu ve gülen gözler, her daim daha genç ve ışıl ışıl görünür!

Bu metinde yer alan ifadeler tıbbi tavsiye niteliği taşımaz veya bir tıp uzmanının vereceği tavsiyelerin yerine geçemez.  Özel  sorularınız için lütfen  göz doktorunuz ile irtibata geçiniz.

Daha fazla makale

Related Products

  • Biofinity® multifocal

    Her mesafeden olağanüstü görsel performans. Gün boyu süren üstün konfor.

  • Proclear 1 day multifocal

    40 yaşından büyük müsünüz? Günlük kullan at lenslerin rahatlığı ile ihtiyacınız olan netliği yakalayın.