COVID-19  ve KONTAKT LENS kullanımı ile ilgili yararlı bilgiler

CooperVision Yeni Coronavirus (COVID-19) 2019 salgınını dikkatle izlemektedir. Çalışanlarımızın, müşterilerimizin (kontakt lens kullanıcıları ve göz sağlığı çalışanları), ortaklarımızın ve toplumun güvenliği birinci önceliğimizdir.

Halen, kontakt lens kullanımına bağlı olarak enfeksiyon riski artışı olduğunu gösteren hiçbir veri yoktur. Hastalarınızı ideal takma ve bakım yöntemlerinin yanı sıra, ellerin iyice yıkanması gibi katı hijyen kurallarına uyma konusunda teşvik etmeyi unutmayınız. Bunlar, lenslerinizi reçete edildiği şekilde değiştirmek, tekrar kullanılan lensler için saklama kabı hijyeni ve eğer hastanız kendini iyi hissetmiyorsa (özellikle soğuk algınlığı veya grip benzeri semptomları varsa) lens takmaktan kaçınmak olarak sayılabilir. Ayrıca lütfen hastalarınıza, özellikle yüksek riskli ortamlarda gözlerinize dokunmaktan kaçınmaları gerektiğini hatırlatınız.

Hastalarınız, lens kullanımı ve bakımı ile ilgili daha fazla bilgiyi buradan alabilirler: https://coopervision.com.tr/about-contacts?field_cv_about_contacts_category_tid[]=26