Optometry Giving Sight

Günümüzde 600 milyondan fazla insan, kör veya basit bir gözlük gibi görme düzelticiye erişim imkanı olmaması sebebiyle görme engellidir.

Optometry Giving Sight hayır kurumu, bu durumu iyileştirmek istiyor, tıpkı bizim gibi.

Optometry Giving Sight insanların görüşünü iyileştirmek ve bazen de yeniden kazandırmak amacıyla yardımcı olan küresel bir kuruluştur. 2007 yılından beri, 32 ülkede 57 projeye 6,5 milyon ABD doları ayırdık ve dağıttık eye care böylece 4 milyondan fazla insana temel göz sağlığı hizmetleri sağlanmasına; 2.614'ten fazla göz sağlığı personeli yetiştirilmesine; 1.100'ün üzerinde görme merkezi ve optik laboratuvar kurulmasına yardımcı olduk.

Amaçları, pek çoğumuzun doğal bir hak olarak gördüğümüz bir şeydir; profesyonel bir göz muayenesine ve düzeltici lenslere erişimi sağlayarak körlük ve görme bozukluğunun önlenmesine yardımcı olmaktır.

Bu saygıdeğer amaca daha fazla hizmet etmek için dünya çapında CooperVision çalışanları, Optometry Giving Sight derneğinin 2012 yılındaki World Sight Day Challenge adlı organizasyonuna 47.137,86 ABD doları bağışta bulunmuştur. Daha sonra hiç de aşağı kalmayan, ana şirketimiz olan CooperCompanies tarafından bu tutar 100.000 dolara tamamlanmıştır. İlaveten, CooperVision Platinum Global Sponsoru olmaya devam etmektedir.

Sizin için de yardım etmeyi kolaylaştırdık. Optometry Giving Sight derneğinin çalışmalarına devam etmesine yardımcı olmak amacıyla, kontakt lenslerini bir indirim kullanarak satın alan kişilere CooperVision kontakt lens indirimlerinin bir kısmını veya tamamını bağışlamaya davet ediyoruz.