Oküler bilim alanını geliştirdikçe, kontakt lenslerimizi kullanan kişilere gerçek avantajlar sağlayan teknolojiye odaklanmaya devam ediyoruz.

Kaydettiğimiz ilerlemelerin küçük bir kısmı şunlardır:

Smart Silicone™ - Kontakt lens dünyasında çığır açmıştır! Etkili oksijen iletimi ve optimize lens performansı için benzersiz bir silikon kanalı ağıyla bunu yapar. Bu da hidrofilik (su seven) malzemelerle güçlü bir ortaklığa olanak tanır ve sonuçta silikonun verimli kullanımı ve yüksek düzeyde oksijen geçirgenliği sağlanır.

Nihai sonuç ise konfor, sağlık ve kullanım bakımlarından istisnai bir memnuniyet sağladığı klinik olarak ispatlanmış bir lenstir.

Aquaform® Technology - Aquaform teknolojimiz, su molekülleri ile hidrojen bağları kuran, kendiliğinden ıslanabilir bir malzeme sağlar. Bu malzeme, suyu lensin içinde hapsederek lensin, yüzey işlemleri veya nemlendirici maddelere gerek olmaksızın ıslanabilir olmasına yardım eder.

Oksijen, uzun silikon zincirleri sağlayan benzersiz silikon makromerleri sayesinde lens boyunca etkili biçimde iletilir. Bu benzersiz silikon makromerleri daha az sayıda moleküler köprü özelliği sağlar ve lensi eski, birinci nesil silikon hidrojel lenslere göre daha yumuşak ve esnek kılar.

Bu heyecan verici teknoloji sadece CooperVision'un Avaira® ve Biofinity® ailesinden kontakt lenslerinde bulunmaktadır.

PC Technology™ – Basit ifadesiyle PC Teknolojisi, Proclear® lenslerimizin gün boyu %96 hidratlı kalarak nemli ve konforlu hissettirmesine yardımcı olur.

İşin aslı, Proclear kontakt lenslerimiz, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından aşağıdaki iddiası açıklığa kavuşturulan tek lens malzemesidir: "Lens kullanımı sırasında kurulukla alakalı hafif rahatsızlık veya semptomları olan kontakt lens kullanıcılarına gelişmiş konfor sunabilir."

Dediğimiz gibi, buradakiler kontakt lens alanını geliştirmek, kullanıcılara ve benzer şekilde optometristlere avantajlar ve konfor sağlamak için şimdiye kadar yaptıklarımızın sadece küçük bir örneğidir.