Optik endüstrisinde derin köklerimiz var.

CooperVision 1980 yılında doğsa da, geçmişimiz aslında daha da eskilere gidiyor.

Ana şirketimiz olan CooperCompanies, New York Menkul Kıymetler Borsası NYSE Euronext'te küresel medikal bir firma olarak halka açık işlem görmektedir (NYSE:COO). Cooper'ın 100 aşkın ülkede satılan ürünleri ile 8.000 üzerinde çalışanı bulunmaktadır. Genel Merkezi, San Ramon/ California, ABD'de yer almaktadır.

Cooper'ın kökleri 1958'e dayanmaktadır. 1967 yılında, Cooper Tinsley Laboratuvarlar adını "Cooper Laboratories Inc." olarak değiştirdi. Şirket küresel olarak yayılırken, dünyanın birçok yerinde yerler açtılar.

Sonuç? Hem cerrahi hem de kontakt lens endüstrisinde birçok yenilik.

1978 yılında, şirket daha sonra özelleşmiş pazar segmentlerine odaklanan beş bağımsız iş birimi şeklinde yeniden organize oldu. CooperVision daha sonra 1980 yılında şirketleşti ve hikayesi olan bu geçmişimizi daha da geliştirmek için çaba harcıyoruz.

Genişleme ve Satın Almalar

CooperVision çabucak büyüdü.

1980'ler ve 1990'lar boyunca, birçok oküler lens şirketini satın alıp ürün hattımızı ve üretim kapasitemizi arttırdık. Ancak sadece bununla da yetinmedik. Bununla birlikte araştırma ve geliştirmemiz de büyüdü. Bu ARGE ve üretim gücünün birleşimi daha sonra şirketimiz, ortaklarımız ve kullanıcılarımız için bir hayli faydalı olduğunu kanıtladı.

2005 yılında CooperVision dünyanın en büyük üçüncü yumuşak kontakt lens şirketi haline geldi.

2011 mali yılında, CooperVision küresel olarak 1 milyar dolar satışı kutladı. Burada duracak mıyız? Kesinlikle hayır. İlerlemeye, kontakt lens kullanıcıların görüş ve rahatını geliştirmeye yardımcı olmak için daha da yaratıcı yollar bulmak amacıyla kendimizi zorlamaya devam edeceğiz.

Uzun bir geçmişimiz var ama dahası için bizi takip edin. Daha yeni başlıyoruz.