Harika konfor ve görüş; arka arkaya her hasta ve lenste

Bir Bakışta
  • İki haftada bir değiştirilen lensler
  • Kendiliğinden ıslanabilirlik
  • Çeşitli ihtiyaçlar için düşük katsayı, yüksek Dk
  • Silikon hidrojel malzeme + UV bloklama*

Patentli Aquaform® Teknolojisi

CooperVision'un özel Aquaform Teknolojisi, kendiliğinden hidrofilik (su sever) bir kontakt lens yaratır. Temel olarak Avaira®, hastalarınızın günler boyunca konfor için güvenebileceği, kendiliğinden ıslanır, iki haftalık tek silikon hidrojel lenstir.

Aquaform Teknolojisi daha uzun siloksan zincirleri kullanmaktadır,lens bu sayede lüst seviyede oksijen iletkenliği sağlayabilmek için daha az silikona gerek duyar. Ayrıca, lens materyalinin içinde su molekülleriyle hidrojen bağları oluşturan yüklü alanlar yaratmaktadır. Bu da konfora destek olmak ve birikintilerin en aza indirmek amacıyla suyu lens içine hapseder.

Sürekli Konfor için PEG

Polietilen Glikol (PEG), Avaira lensteki suyu sıkıca bağlayan son derece etkili bir kayganlaştırıcı maddedir. Hastanızın tüm gün ve lens ömrü boyunca sürekli rahat etmesini sağlar.

Avaira kontakt lensleri hem yüzeyde, hem de lensin içerisinde,  lenslerin nemli ve daha uzun süre konforlu olmasına yardımcı olan, dahili bileşen olarak PEG bulunan yegane iki haftalık lenstir.

*Uyarı: UV-emici kontakt lensler, UV emici gözlükler veya güneş gözlükleri gibi UV'den koruyucu göz aksesuarlarının yerine geçmez çünkü gözü ve etrafındaki alanı tamamıyla örtmezler. Hastalar kendilerine verilen talimatlara göre UV emici göz aksesuarları kullanmaya devam etmelidir.

Ürün Ailesi